Strona główna Artykuły News distortos - oficjalna strona i wsparcie dla wszystkich układów STM32F4
distortos - oficjalna strona i wsparcie dla wszystkich układów STM32F4
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Freddie Chopin   
Sobota, 26 Grudzień 2015 13:57

Kilka tygodni temu projekt distortos - zaawansowany system operacyjny czasu rzeczywistego - dostał swoją własną stronę internetową, dostępną pod adresem http://distortos.org/. Na razie znajduje się tam jedynie kilka krótkich newsów, kilka przydatnych linków oraz dokumentacja kodu źródłowego wygenerowana przy użyciu narzędzia doxygen, jednak ilość przydatnych materiałów będzie sukcesywnie wzrastać.

Natomiast do kodu źródłowego i do systemu konfiguracji Kconfig projektu dodane zostało pełne wsparcie dla wszystkich 115 układów z serii STM32F4. Pojawiły się również dwie nowe przykładowe konfiguracje dla płytek z mikrokontrolerami STM32F4, tak więc na chwilę obecną dostępne są trzy sprawdzone i gotowe do uruchomienia konfiguracje:

Wszystkie konfiguracje uruchamiają aplikację testową z maksymalną możliwą częstotliwością zegara systemowego. Cała konfiguracja modułu zegarowego i kilku detali z modułu zasilania możliwa jest do wykonania poprzez system konfiguracji Kconfig, przedstawiony na poniższych screenshotach.

Kconfig, STM32F4
Kconfig, STM32F4
Kconfig, STM32F4
Kconfig, STM32F4
Kconfig, STM32F4
Kconfig, STM32F4

Weryfikacja poprawności wprowadzonej konfiguracji jest zapewniana częściowo przez narzędzie Kconfig, a częściowo w kodzie źródłowym przy użyciu metod działających tylko w trakcie kompilacji - static_assert(...) lub preprocesora.

Zmieniony: Sobota, 26 Grudzień 2015 23:47